REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals - Rejestracja, Ocena, Udzielanie Zezwoleń i Stosowanie Ograniczeń w Zakresie Chemikaliów) to rozporządzenie Unijne, którego głównym celem jest zagwarantowanie bezpiecznego stosowania chemikaliów.
Zgodnie z REACH podmioty wytwarzające lub importujące substancje chemiczne w ilościach powyżej 1 tony zobowiązane są do zarejestrowania substancji w ECHA i zbierania informacji w zakresie właściwości, zastosowania i bezpiecznego zarządzania tymi chemikaliami.
Nasza Firma z wielką uwagą analizuje rozporządzenie REACH i rozporządzenie CLP.
Nasi specjaliści zajmujący się problematyką rejestracji i klasyfikacji substancji, mają na celu efektywne wdrażanie obowiązków wynikających z w/w rozporządzeń. Najważniejszym ich zadaniem jest realizowanie wszystkich nowych wymogów we właściwym terminie.
Nasza firma jako największy producent 2,4,6-trinitrotoluenu (TNT) w Europie jest wiodącym rejestrującym dla tej substancji (w myśl definicji określonej w art. 11. ust.1 rozrządzenia REACH). Z przyjemnością informujemy naszych klientów, że dokonaliśmy pełnej rejestracji TNT w tonażu powyżej 1000 ton rocznie, co uprawnia nas do legalnego nielimitowanego obrotu tą substancją.
Firmy, które zainteresowane są przyłączeniem się do wspólnej rejestracji TNT prosimy o wypełnienie poniższego Listu Intencyjnego i przesłanie na e-mail: wroblewska@nitrochem.com.pl
Koszty przyłączenia do wspólnej rejestracji TNT zależne są od zakresu tonażowego rejestracji i wyliczane są na bieżąco zgodnie z przyjętym modelem podziału kosztów z uwzględnieniem aktualnej liczby współrejestrujących i zostaną podane po przysłaniu zapytania potencjalnego nowego współrejestrującego na adres mailowy podany powyżej.
* Rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) i utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniające dyrektywę 1999/45/WE oraz uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 i rozporządzenie Komisji (WE) nr 1488/94, jak również dyrektywę Rady 76/769/EWG i dyrektywy Komisji 91/155/EWG, 93/67/EWG, 93/105/WE i 2000/21/WE